Kajaki Supraśl

Supraśl najlepiej zwiedzać albo pływając kajakiem, albo jeżdżąc rowerem.
Mając to oczywiście na uwadze, postanowiliśmy założyć naszą wypożyczalnię środków lokomocji. Dzięki nam poznasz Supraśl wzdłuż i wszerz. Odważ się. Lato to idealna chwila na rowery oraz na kajaki. Byłoby szkoda zmarnować tak dobrą szansę. Zapraszamy na spływy kajakowe, wycieczki rowerowe do Naszej wypożyczalni.

Supraśl, choć bardzo mały, jest jednym z lepszych polskich miasteczek uzdrowiskowych. Tłumnie odwiedzany przez gości i turystów, daje ciszy i spokojowi szersze pole do popisu, co jest jedną z jego bardzo wielu zalet. Miasto to może dodatkowo pochwalić się wyjątkowymi walorami, jeżeli chodzi o jego szatę przyrodniczą.

Co sprawia, że Supraśl jest naprawdę atrakcyjną miejscowością? Otóż miasto znajduje się w otoczeniu Puszczy Knyszyńskiej i leży nad piękną rzeką Supraśl. Miasto ma również bogate złoża bardzo cennych borowin. Nie jest dodatkowo zatrzaśnięte w okowach przemysłu, co obsypuje je szczególnie czystym powietrzem i daje to niepowtarzalny mikroklimat. Wszelkie te cechy razem wzięte sprawiają, że Supraśl działa zasadniczo jako uzdrowisko.

Miasto posiada dodatkowo inne plusy poza przyrodą i jej krajobrazami. Również pod względem architektonicznym Supraśl jest naprawdę wyjątkowym miejscem. Tu prawosławie krzyżuje się z katolicyzmem. W centrum znajduje się wyjątkowy, zabytkowy monastyr charakteryzujący się niesamowitym pięknem. Warto przyjechać tu wyłącznie dla niego, ale nie jest to jedyna rzecz, jaką Supraśl ma do zaoferowania. Zachowało się wiele wybitnych przykładów architektury sakralnej i nie tylko. To zarówno dziewiętnastowieczne zabudowania wiejskie, jakie stanowią niezapomniany widok i rewelacyjną podróż w naszą, ludową przeszłość.

rzeka_suprasljpg